Важливість раннього слухопротезування

Втрата слуху пов'язана зі смертю волоскових клітин внутрішнього вуха ( а саме це причина до 90% випадків туговухості) – процес, на жаль, невідворотній. Дитина з такою втратою ніколи не буде чути самостійно.

Батькам рано чи пізно прийдеться прийняти цей факт і почати діяти. Не варто впадати у відчай: порушення слуху – недолік фізичний, а не психічний. Дитина з проблемами слуху може оволодіти розмовною мовою і нормально розвиватися. Для цього необхідно якомога раніше, відразу після встановлення діагнозу, підібрати якісні слухові апарати (слухопротизувати).

Неможна втрачати жодного дня: найбільш сприятливий період для оволодіння мовою від 7 – 12 місяців до 3,5 – 4 років. В ідеальному варіанті дитина повинна бути правильно слухопротезована до 6 місяців.

Слуховий та загальний розумовий розвиток тісно пов'язані між собою. Якщо дитина не чує, слухові та мовні центри її мозку не отримують інформацію і не можуть нормально розвиватися. Як наслідок – страждають інтелект і мова. Але це не означає, що діти з порушенням слуху менш розумні, чим їхні нормально чуючі однолітки. Тільки їм потрібно дати можливість почути звуки.

Сучасні методи ранньої діагностики, слухопротезування та реабілітації дозволяють добитися вражаючих результатів корекції.

Дитина з ушкодженням слуху має всі шанси для нормального розвитку і повноцінної соціальної реабілітації та інтеграції, якщо:

  • вчасно підібрати та індивідуально налаштовати слухові апарати
  • регулярно займатися з сурдопедагогом
  • батьки активно допомагатимуть їй розвиватися

Все це ви отримаєте у нашому Центрі